HorMart.cz - úvodní stránka Přehled českého webhostingu Pošlete nám e-mail
Služby pronájmů
O nás
Zpravodaj e-mailem
Hledání

Služby pronájmů O metodice měření a sestavování "TOP pořadí"

1.

Údaje uvedené v tabulce "TOP pořadí" jsou získávány pravidelným čtvrtletním dotazováním jednotlivých provozovatelů webhostingových služeb.

2.

Jako zásadní a hlavní kritérium úspěšnosti poskytovatele webhostingu se bere celkový počet placených virtuálních serverů hostovaných na fyzických serverech daného poskytovatele. Počítají se samostatné placené servery na doménách 2. a 3. řádu, jak servery na domácích doménách CZ, tak i na všech ostatních tzv. top-level a zahraničních doménách.

3.

Do výsledků se nezapočítavájí servery provozované v rámci tzv. freehostingu, kdy služba pronájmu webového prostoru není účtována. Rovněž se nezapočítávají doménové aliasy bez řádně vyhrazených webhostingových pronájmů. Virtuální servery, které byly převedeny k jiným provozovatelům a jejichž pronájmy byly zákazníkem vypovězeny, také nelze započítávat do celkového počtu serverů. Dále se nezapočítávají webhostingové pronájmy, které jsou bezplatným přídavkem dalších internetových a telekomunikačních služeb v rámci tzv. bundle nabídek.

4.

Počty virtuálních serverů dodané jednotlivými provozovateli jsou neověřitelné údaje. Z tohoto důvodu nelze tabulku "TOP pořadí" považovat za zcela přesnou a odpovídající skutečnosti. Cílem tabulky je přinést základní přehled o hráčích na českém trhu webhostingových pronájmů.

5.

Pokud provozovatel neuvedl počet hostovaných virtuálních serverů, byl tento počet odhadnut podle počtu hostovaných domén a to pouze pro účel zařazení do tabulky.

 

Webhosting Eeský hosting
Úvodní stránka Zpět Nahoru Copyright © 2000 - 2016   HorMart s.r.o.  Všechna práva vyhrazena.